Wielka Wymiana Książkowa

Z radością dołączam do Wielkiej Wymiany Książkowej, zorganizowanej przez Save the magic moments i Socjopatkę. Na ich blogach i w wydarzeniu na fb znajdziecie całą masę linków z oferowanymi przez wielu blogerów książkami. Waszym zadaniem jest przekopać się przez ten skarbiec i znaleźć pozycje Was interesujące. Oferujecie w zamian swoje książki, które jesteście skłonni puścić w świat, by zwiedziły inne przestrzenie.

 

Oto moja lista książek na wymianę.

Możecie pod moim tekstem, jak i na fp Pełni, umieścić komentarz z tytułem książki, który Was zainteresował oraz Waszą ofertą książki na wymianę. Szczegóły wymiany (może być pocztą, możemy też się spotkać na terenie Warszawy) ustalimy w wiadomościach prywatnych.

Miłej zabawy!

 

Reportaże

Justyna Kopińska „Z nienawiści do kobiet”

Patryk Pleskot „Przekręt”

Powieści obyczajowe

Ewa Zdunek „Mediatorka”

Anna Janyska „Kura i zaklinacz deszczu”

Katarzyna Berenika Miszczuk „Obsesja”

Nina Riggs „Jasna godzina”

Magdalena Kordel „Serce z piernika”

Charles Bock „Alice i Oliver”

Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska „Ogród Zuzanny”

Nele Neuhaus „Nielubiana”

Kryminał

Mary Higgins Clark „W świetlistej mgle”

Książka motywacyjna – zapis wykładu J.K.  Rowling „Życie jest sztuką”

Wszystkie książki są w bardzo dobrym stanie, raz czytane – niektóre jeszcze pachną nowością.

Z niecierpliwością czekam na Wasze propozycje.

Pozdrawiam serdecznie,

23 thoughts on “Wielka Wymiana Książkowa

  1. A ja zapytam wprost! Jaka jest Twoja najulubieńsza powieść? Taka, którą nie chciałabyś się dzielić z innymi? Taka, że jak zobaczyłaś, że Twoja koleżanka też ją wyporzyczyła z biblioteki, to poczułaś nagle smutek? Raniące ukłucie zazdrości w sercu! 🙂

      1. Niestety, zaskoczę Cię – jeśli chodzi o książki – powieści – jestem bardzo niestała w uczuciach. Nie potrafię wymienić takiej, której bym była wierna całe życie, która byłaby dla mnie wzorem, biblią, doskonałością. Miewałam różne okresy uwielbienia dla różnych pisarzy – oczywiście przeszłam przez realizm magiczny, cały południowoamerykański czar Cortazara, Llosy, Allende. Miałam okres hiszpański, lubowałam się w powieściach katalońskich, swego czasu zaczytywałam się w turecczyźnie. Jako filolożka angielska znam niemal na pamięć Austen, siostry Bronte i całą dziewiętnastowieczną klasykę. Obecnie jest jedna pisarka, którą uważam za Mistrzynię, kobietę genialną – jest nią nasza rodaczka, Olga Tokarczuk. Chłonę jej dzieła i filozofię życiową. Podziwiam jej sposób pisania, ubieranie myśli w piękną i mądrą pajęczynę słów, z której nie potrafię i nie chcę się wyplątać ;).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *